01.11.2020 - 31.05.2021 | Muzeum ve Šlapanicích

NEVĚSTY VE ŠLAPANICKÉM MUZEU – POMOZTE NÁM S PŘÍPRAVOU VÝSTAVY

Na podzim 2021 připravujeme výstavu nazvanou "Vítej, nevěsto milá", která představí módu svatebních šatů, jejich proměny a vše další, co ke svatbě patří a co ji doprovází. Budeme rádi, když nám s přípravou této výstavy pomůžete. Můžete nám zapůjčit předměty spojené se svatebním dnem – fotky, svatební oznámení, šaty, boty a další doplňky.

Uvítáme i vaše vzpomínky na to, jak tento slavnostní den probíhal, co mu předcházelo nebo následovalo. A to vše z období do roku 1989.

Pomozte nám zaznamenat, kde se odehrávaly svatební hostiny, jak probíhalo zalikování, co se na svatbách jedlo či jak vypadal svatební koláč zvaný hřebec.

Chcete-li se do příprav výstavy zapojit,kontaktujte nás na e-mailu slapanice@muzeumbrnenska.cz či na telefonním čísle 544 544 260.

created by: Trinet a.s., design Václav Houf