02.10.2020 - 02.05.2021 | Muzeum ve Šlapanicích

Příběh panenky

Výstava je založena na výjimečných sběratelských panenkách z kolekce manželů Pecháčkových z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou a představuje tuto hračku jako svébytný projev různých historických období.

Napadlo Vás někdy, že i panenky mohou mít své vlastní příběhy?

Vydejte se do půvabného světa panenek a přijďte si prohlédnout historické porcelánové a voskové panenky, budoárové z období 20. až 30. let 20. století nebo československé panenky z nedávné minulosti.

Výstava Vás seznámí i s působivou historií československé charitativní panenky z roku 1935 či s příběhem panenky pocházející z koncentračního tábora. Nebudou ale chybět ani takové, jejichž tvůrci se inspirovali nevšedními příběhy skutečných dětí a promítnuli je do podoby těchto hraček, jako tomu bylo u Shirley Temple nebo Hadrové Ančky.

Přijďte a nechte se unést vzpomínkami na dětství! Pro malé návštěvníky je připravena velká herna inspirovaná příběhy panenek.

created by: Trinet a.s., design Václav Houf